Dziś jest: środa 25 maja 2016, imieniny: Urbana i Grzegorza

Obsługa techniczna
ALFA TV

V MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE SHOTOKAN W.S.I MŁODZIKÓW
2010-12-09 08:20:56
W sobotę 04 grudnia 2010 roku w Tucznie odbył się V Mikołajkowy Turniej "MAUXION" dla dzieci do lat 14-stu ćwiczących karate w klubach członkowskich W.S.I.Poland. W tym roku zawody zostały zorganizowane przy znaczącym współudziale Firmy Ludwig Czekolada Tuczno. Patronat medialny nad imprezą objął Tygodnik Nowy. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i drogowych oraz znacznych odległości na miejsce dotarła większość zespołów klubowych zgłoszonych do turnieju. Szkoda, że nie wszystkie zgłoszone ekipy dotarły do Tuczna.
W sumie swój przyjazd zapowiedziało blisko 120 zawodniczek i zawodników z 8 klubów. Organizatorzy oraz sponsorzy przygotowali dla wszystkich startujących w turnieju pokaźnej wielkości paczki ze słodyczami oraz soczkami owocowymi i gadżetami reklamowymi. W sobotnie przedpołudnie do zawodów przystąpiło niemal 100 zawodniczek i zawodników z następujących klubów W.S.I.Poland:
• MUKK "Shotokan" - Człuchów
• UKS "Karateka" - Wałcz
• MUKK "Shotokan" - Rzeczenica
• MUKK Powiatu Lubaczowkiego - Lubaczów
• KK Tradycyjnego - Wałcz
• Ostrowski KK "Shotokan" - Ostrów Wlkp.
• UKK "Shotokan" - Tuczno
Dla wielu zawodników, szczególnie z nowych klubów były to pierwsze w życiu zawody karate w których uczestniczyli. Uczyli się więc zawodnicy, uczyli się także nowi sędziowie a wszystko w przyjaznej atmosferze i przy wzajemnym postanowieniu, że każdy z klubów uczestniczących w turnieju ma wyjechać z Tuczna z trofeami sportowymi zaś dzieci z pozytywnymi wrażeniami z pierwszego w ich życiu współzawodnictwa sportowego. Wydaje się, że oba cele zostały osiągnięte z nawiązką. GALERIA
Głównym organizatorem turnieju w Tucznie był Pan Ireneusz Herman, Prezes Uczniowskiego Klubu Karate "Shotokan" w Tucznie, któremu pomagali pozostali członkowie Zarządu Klubu oraz rodzice dzieci ćwiczących w klubie: Elżbieta Pawlak, Elżbieta Zielenkiewicz, Elżbieta Jagódka, Eliza Herman, Anna Sochacka, Izabela Kwiecińska, Aneta Ciecierska, Ewa Saryczew, Wojciech Krajnik, Jarosław Dacko i in. Dzięki zapałowi i pracy tych osób oraz sponsorom i mecenasom wśród których nie zabrakło Urzędu Miejskiego w Tucznie, udało się przygotować wspaniały turniej, którego dzieci na pewno długo nie zapomną. Wśród gości oficjalnych turnieju na finałach imprezy znaleźli się m.in.:
• Pani Krystyna Stysińska, Dyrektor Ludwig Czekolada Sp. z o.o.
• Pani Elżbieta Warszylewicz, Zastępca Burmistrz Tuczna
• Pani Izabela Krajnik, Dyrektor Zespołu Szkół w Tucznie
• Pan Tomasz Kostrzewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuczno
• Pan Leszek Janiak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucznie
• Pani Maria Świderska, Prezes GS Tuczno
Goście turnieju nie tylko przyglądali się zawodom ale również wręczali zwycięzcom poszczególnych konkurencji wspaniałe trofea sportowe w postaci statuetek, medali oraz dyplomów. Zawody odbywały się na dwóch tatami, które użyczył organizatorom Pan Piotr Marszałek, Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu OPO w Wałczu. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych roczniki 2002 i młodsi, 2001-1999 oraz 1998-1996 z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz podziałem na dwie grupy stopni: 9.1-7.3 kyu oraz 6.1-4.3 kyu. Tylko dwie z planowanych 20 konkurencji nie odbyły się z powodu małej ilości zgłoszonych zawodniczek.  W pozostałych konkurencjach rywalizacja była spora bowiem w kata czy kumite startowało nawet do 20 zawodników.
Sędzią Głównym turnieju był Zbigniew Ruta /4 Dan/ z Wałcza zaś sędziami planszowymi byli: Karolina Pytel /3 Dan/ z Wałcza oraz Arkadiusz Kołodziej /3 Dan/ z Lubaczowa. W pracy na tatami wspierali ich: Paweł Zieliński /2 Dan/ Człuchów, Martyna Tomaszewska /1 Dan/ Wałcz, Aneta Wojtkowiak /1 Dan/ Wałcz, Maciej Piątek /1 Dan/ Człuchów, Piotr Zieliński /1 Dan/ Sopot, Krzysztof Gwizdała /1 Dan/ Wałcz, Piotr Grzechowiak /1 Dan/ Wałcz, Maciej Maciejewski /1 Dan/ Wałcz oraz sędziowie pomocniczy: Weronika Gwizdała /2 Kyu/ Wałcz, Aleksander Krajnik /2 Kyu/ Tuczno, Andrzej Jagódka /2 Kyu/ Tuczno, Maciej Zielenkiewicz /2 Kyu/ Tuczno.
Podczas turnieju rozstrzygnięto konkurs fotograficzny zorganizowany przez Nadleśnictwo Tuczno oraz Uczniowski Klub Karate ,,Shotokan” wTucznie pod hasłem "Przyroda i sport". Jury konkursowe spośród nadesłanych zdjęć nagrodziło następujące osoby: Zuzanna Kwiecińska - Tuczno, Aleksandra Bargieł - Wałcz, Dominika Ruta - Wałcz, Maciej Świstun - Wałcz, Michał Herman - Tuczno. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. W holu można było obejrzeć nagrodzone prace oraz wszystkie fotografie nadesłane na konkurs.
Rywalizacja wśród dzieci bardziej zaawansowanych /6.1 - 4.3 kyu/ była niezwykle wyrównana i do tego stojąca, co podkreślali wszyscy komentatorzy, na wysokim poziomie technicznym. Wiele eliminacyjnych pojedynków zasługiwało na finał lecz ze względów losowych odbyły się zbyt szybko. Również podczas finałów wiele pojedynków było prawdziwą ozdobą turnieju i jak powiedział spiker zawodów mogłyby to być finałowe pojedynki w turniejach rangi międzynarodowej. Aby nie zmieniać założeń tego turnieju nie będziemy wyróżniać żadnego z zawodników. Dzisiaj wygrali wszyscy zaś podczas ceremonii rozpoczęcia turnieju szczególne brawa otrzymała reprezentacja MUKK Powiatu Lubaczowskiego /woj.podkarpackie/ wraz z Sensei Arkadiuszem Kołodziejem /3 Dan/, która aby wziąć udział w turnieju w tucznie musiała spędzić 18 godzin w autokarze... Zaangażowanie tej grupy wzbudziło w Tucznie szczery podziw !
Nasi zawodnicy zdobyli aż 19 medali. Spośród zawodników UKK ,,Shotokan” Tuczno miejsce na podium wywalczyli: Zuzanna Kwiecińska, Joanna Flaszczyńska, Mikołaj Zielenkiewicz, Adrian Niwocień, Natalia Saryczew, Maria Pawlak, Monika Dacko, Paulina Ciecierska, Grzegorz Kłosek, Maciej Jaszczyk, Malwina Piast oraz Michał Herman . Inne drużyny zdobyły: Wałcz I – 18 medali, Wałcz II – 9 medali,  po 8 medali zdobył Ostrów Wlkp., Lubaczów i Człuchów zaś najmłodszy klub W.S.I.Poland – Rzeczenica – zdobyła 3 medale. Gratulujemy !
e - Urząd
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Elektroniczne
Biuro Obsługi
Interesanta
Lokalne
Centrum
Certyfikacji
Praca
Kalendarz
  Maj 2016 >>
Pn Wt Sr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Kanał RSS Pomoc RSS

Urząd Miejski w Tucznie adres: ul. Wolności 6, 78-640 Tuczno tel: +48 67 259 30 35 fax: +48 67 259 30 89
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia