Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Artykuły

 • Informacja o zamknięciu drogi w m. Tuczno - ul. Klasztorna

  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tucznie informuję, że w skutek awarii sieci wodociągowej uszkodzeniu uległa podbudowa drogi gminnej ul. Klasztorna przy posesjach nr 11 i 20. Droga w miejscu awarii jest nieprzejezdna.

  Zalecany objazd ul. Nową.

  Planowane przywrócenie ruchu w dn. 29.10.2020r.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: Informacja o zamknięciu drogi w m. Tuczno - ul. Klasztorna
 • Ogłoszenie - brak przydatności wody do spożycia m. Tuczno, Martew, Strzaliny

  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tucznie zawiadamia, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu w wyniku badań laboratoryjnych próbki wody z wodociągu Tuczno zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Tuczno, Strzaliny, Martew stwierdził brak przydatności wody do spożycia z uwagi na obecność bakterii grupy coli.

  Aktualne informacje będą dostępne na stronie internetowej www.bip.zgkimtuczno.pl.

  W dalszym ciągu trwać będą zabiegi dezynfekcyjne sieci wodociągowej.

  Wyznaczono zastępczy punkt poboru wody z beczkowozu na terenie ZGKiM w Tucznie przy ul. Wolności 11.

  W dniach 28.10.2020-02.11.2020 beczkowóz będzie stacjonował w godz. 8.30- 9.00 przy świetlicy wiejskiej w Strzalinach, 9.30-10.00 plac przy przystanku PKS w Martwi.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Dyrektor ZGKiM w Tucznie
  Wojciech Narel

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie - brak przydatności wody do spożycia m. Tuczno, Martew, Strzaliny
 • Informacja firmy ATF - odbiór odpadów

  Działając w imieniu Spółki ATF Polska sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Mirosławcu, w nawiązaniu do aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie Polski i gwałtownie rosnącą liczbą osób chorych na COVID-19, informujemy, że w ostatnich dniach Spółka odnotowuje istotny wzrost absencji wśród pracowników, co w krótkiej perspektywie może znacząco utrudnić lub uniemożliwić Spółce terminową realizację zadań określonych w umowie na odbiór lub odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

  Należy nadmienić, że w aktualnej , nadzwyczajnej sytuacji braków kadrowych priorytetem pozostaje zapewnienie w miarę stałego odbierania strumienia odpadów komunalnych od mieszkańców, tak, aby nie dopuścić do ich nadmiernego nagromadzenia w miejscach wytwarzania. Niemniej jednak należy spodziewać się, że w najbliższym czasie terminowa realizacja poszczególnych obowiązków określonych w Umowie, w tym także dokonywanie odbioru odpadów komunalnych, w terminach wynikających z zatwierdzonego harmonogramu, nie będzie możliwe.

  Obecna sytuacja jest całkowicie niezależna od Spółki, bowiem wynika z nadzwyczajnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

  O każdej istotnej zmianie będziemy informować Państwa na bieżąco.

  ATF sp. z o.o. sp. k.
  Oddział Mirosławiec
  Zakład Zagospodarowania Odpadów
  Chojnica 2
  78-650 Mirosławiec
  www.atfpolska.com
  kontakt@atfpolska.com

  Czytaj Więcej o: Informacja firmy ATF - odbiór odpadów
 • Wsparcie dla seniorów informacja MRiPS

  Razem w walce z koronawirusem. Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

  Dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. To główne założenia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomionego właśnie przez rząd. Dzięki Korpusowi i naszym wspólnym działaniom osoby starsze będą bezpieczniejsze – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Koordynatorem działań Korpusu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

  – Dzisiaj jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem, a stosowanie się do restrykcji to wyraz solidarności społecznej. Szczególną troską powinniśmy otoczyć osoby starsze, które są najbardziej zagrożone. Właśnie w tym celu uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – mówi Marlena Maląg. Resort rodziny i polityki społecznej koordynuje działania Korpusu.

  22 505 11 11 – dedykowana infolinia dla seniorów

  W jego ramach uruchomiona zostanie dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

  Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.

  Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy – zapewnia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

  www.wspierajseniora.pl – adres dla wolontariuszy

  Zadanie realizowane będzie przez gminy, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. Ci ostatni zajmują ważne miejsce w założeniach Korpusu. To wolontariusze dostarczą zakupy seniorom, ale tez pomogą w obowiązkach domowych czy po prostu porozmawiają z osobą starszą.

  Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

  Zadaniem gminy będzie prowadzenie rejestru seniorów, którzy zdecydowali się na pozostanie w domu i potrzebują wsparcia wolontariuszy. W pomoc włączy się również Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze – wylicza Marlena Maląg.

  Zadanie dla gminy, dotacja od rządu

  Gminy będą mogły skorzystać z dofinansowania ze środków budżetu państwa na zorganizowanie i realizację usługi wsparcia.

  Środki gminy będą mogły przeznaczyć m.in. na zatrudnienie nowych pracowników do realizacji zadania, przyznanie dodatków zadaniowych, zlecenie usługi organizacjom pozarządowym czy jej zakup od prywatnych podmiotów. 

   

  Kontakt:
  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Biuro Promocji, Wydział Prasowy
  Tel. (22) 661 11 08
  E-mail: prasa@mrips.gov.pl
  Strona www: www.gov.pl/rodzina

  Czytaj Więcej o: Wsparcie dla seniorów informacja MRiPS
 • Aktualne zasady i ograniczenia

  Uwaga! Zasady ze strefy czerwonej zostają rozciągnięte na całą Polskę. Wszędzie więc – w każdym powiecie – obowiązują dokładnie takie same obostrzenia.

  OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

  1,5 METRA – MINIMALNA ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY PIESZYMI

  Obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

  Wyłączeni z tego obowiązku są:

  • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
  • osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
  • osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

  ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

  Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.:

  • na ulicy, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
  • w autobusie, tramwaju i pociągu,
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
  • w kinie i teatrze,
  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
  • w kościele i szkole, na uczelni
  • w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

  Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa? W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży.

  Ważne! Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający:

  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • zaburzenia psychiczne,
  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
  • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.

  Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe w całym kraju.

  PRZEMIESZCZANIE SIĘ OSÓB

  Dzieci i młodzież do 16. roku życia

  W godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje:

  • kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu,
  • w weekendy.

  Seniorzy

  Seniorze, zostań w domu! Apelujemy o ograniczenie przemieszczania się seniorów – zwłaszcza osób po 70. roku życia. Wyjątkiem są sytuacje związane z:

  • wykonywaniem czynności zawodowych,
  • zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego,
  • sprawowaniem lub uczestniczeniem w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.
  Czytaj Więcej o: Aktualne zasady i ograniczenia

Banery/Logo