Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Sprzęt ratowniczy i wyposażenie dla OSP

Sprzęt ratowniczy i wyposażenie dla OSP

19 października 2018

Burmistrz Tuczna Krzysztof Hara wraz z Komendantem Miejsko-Gminnym ZOSP RP Wojciechem Narel w dniu 19.10.2018r. przekazali nowoczesny sprzęt ratowniczy i wyposażenie strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tuczno. Zadanie jest realizowane przez Gminę Tuczno w ramach programu Ministra Sprawiedliwości tj. ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wartość zrealizowanego zadania wyniosła ok 26 tyś zł.  

 

Wojciech Narel
Czytaj więcej o: Sprzęt ratowniczy i wyposażenie dla OSP
Przejdź do - Jak zapisać dziecko do żłobka ?

Jak zapisać dziecko do żłobka ?

18 października 2018

Burmistrz Tuczna informuje, że od 1 października 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja do Publicznego Żłobka „Tola” w Tucznie, która będzie trwała do 19 października 2018 roku. Wnioski wraz z oświadczeniami dostępne są w pok. Nr 4 w Urzędzie Miejskim w Tucznie oraz w załączniku.

W związku z otrzymanym dofinansowaniem z resortowego programu „MALUCH +”  na funkcjonowanie żłobka, opłata dziecka za pobyt w żłobku została pomniejszona o 100,00 zł  (do końca grudnia 2018 r.) i wynosi 200,00 zł miesięcznie plus koszt wyżywienia (stawka ustalona przez Publiczne Przedszkole w Tucznie)

W pierwszej kolejności do Żłobka przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Tuczno:

1) osób pozostających bez pracy, opiekujących się dzieckiem do lat 3, którym w wyniku udzielonego wsparcia w postaci zapewnienia opieki żłobkowej umożliwiono poszukiwanie pracy zawodowej (na podstawie oświadczenia, zaświadczenia z PUP),

2) osób przebywających na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim, które w wyniku udzielonego wsparcia w postaci zapewnienia opieki żłobkowej powróciły na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka (na podstawie oświadczenia, zaświadczenia o urlopie macierzyńskim/rodzicielskim, poświadczenie pracodawcy),

3) osób przebywających na urlopie wychowawczym (na podstawie oświadczenia, zaświadczenia o urlopie wychowawczym, poświadczenie pracodawcy).

Maciej Kubisz
Przejdź do - Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

16 października 2018

Rozpoczęła się nowoczesna kampania rekrutacyjna „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca.

W ramach mobilnych punktów informacyjnych przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Szczecinku i żołnierze jednostki wojskowej będą mogli porozmawiać o różnych formach służby wojskowej, o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju.

Tydzień rekrutacyjny na terenie powiatu wałeckiego będzie trwał od dnia 22 października do dnia 28 października 2018 r.

Zapraszamy !

Maciej Kubisz

Ogłoszenie Burmistrza Tuczna

8 października 2018

Ogłoszenie Burmistrza Tuczna

2 października 2018

Flesz Tuczna odcinek 8

1 października 2018

Maciej Kubisz

Zaproszenie na wystawę

27 września 2018

Maciej Kubisz